Filmy 2014

Jesteś wielbicielem kina zarówno polskiego jak i zagranicznego? Interesujesz się tym co czeka nas w filmowym świecie w 2014 roku? W kinach już pojawiło się kila takich propozycji, które niezaprzeczalnie warto zobaczyć i takie, które dopiero przed nami. Każdy w tym roku bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Miłośnicy polskiego kina znajdą naprawdę wiele ciekawych filmów z różnych kategorii.W 2014 roku obejrzysz polskie komedie romantyczne, dramaty psychologiczne czy thrillery. Filmy 2014 w polskim wydaniu to przede wszystkim „Pod Mocnym Aniołem”, którego premiera już za nami. Miała miejsce 17 stycznia 2014 roku. Ta propozycja to mocna i wstrząsająca historia Jerzego, w którego wcielił się Robert Więckiewicz. Jerzy jest artystą, pisarzem i niestety także nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, kiedy ma pewność i wydaje się także siłę, by wreszcie wygrać z niszczącym go nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i dla niej chce być trzeźwym, silnym i dla niej chce żyć. W jej postać wcieliła się Julia Kijowska. Nasz bohater jednak się nie nawraca, bo nie wytrzymuje długo bez picia. „Pod Mocnym Aniołem” to obraz niejednego uwikłanego w nałóg człowieka, być może naszego sąsiada czy kogoś z rodziny przeżywającego ogromny dramat.

Po tak mocnym początku z polskim kinem warto troszkę się rozerwać i obejrzeć komedię romantyczną, która miała premierę 14 lutego 2014 roku- „Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Oglądając tę romantyczną historię poznajemy Zosię, która rozstaje się z chłopakiem, który zdradził ją z inną dziewczyną. Zraniona Zosia postanawia skontaktować się ze wszystkim dawnymi chłopakami, by upewnić się, że nie przegapiła miłości swojego życia. Zosia odszukuje sześciu mężczyzn, który kiedyś byli dla niej ważni i sprawdza czy, któryś z nich jest tym jedynym, z którym spędzi resztę swojego życia. Były facet Ksawery- wykładowca, Michał- kompozytor, Janek- biznesmen, Tomasz- aktor uwielbiany przez rzeszę fanek, lekarz i Łysy. Każdy z nich może być miłością jej życia. Wzruszysz się i wielokrotnie uśmiechniesz czyli wszystko czego oczekujemy od romantycznych komedii.

Obietnica

Polskie kino, to także doskonałe dramaty. W 2014 roku obejrzysz „Obietnicę”, która miała premierę 14 marca 2014 roku. Lila i Janek są uczniami wielkomiejskiego liceum i parą. Jak to w dzisiejszych czasach żyją i komunikują się głównie za pomocą internetu poprzez Skype’a i Facebooka. Nie tylko siedzą w sieci, ale także eksperymentują z alkoholem, różnego rodzaju używkami” marihuaną, narkotykami, imprezują. Lila któregoś dnia zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał dotrzymać pewnej obietnicy, którą złożył swojej dziewczynie. Film „Obietnica” zaszokuje, momentami przerazi, a na pewno tobą wstrząśnie.

Nie przegap tej propozycji. „Miasto 44” to film, który dopiero przed nami. Jego premiera czeka nas 19 września 2014 roku. Film “Miasto 44″ to opowieść o młodych, pełnych marzeń, chęci do życia i pasji ludzi, mieszkańców Warszawy. Bohaterów filmu „Miasto 44” poznajemy na krótko przed wybuchem Powstania Warszawskiego. Działają w konspiracji. Są patriotami, oddanymi krajowi, dla których to co robią jest także przygodą, chwilą, w której czują, że robią coś wielkiego dla siebie i dla innych. To czas, który pomimo tego co się dzieje, jest czasem rozwoju, romansów, zabawy, ale także niebezpieczeństw i ważnych wyborów. Bohaterowie filmu, którzy są przyjaciółmi chcącymi ramię w ramię walczyć o swoje życie tworzą wspólnie jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. „Miasto 44” to film o miłości, poświęceniu, ogromnej przyjaźni, sile i chęci do życia, którego nie można przegapić.

Kamienie na szaniec

Innym filmem opowiadającym o historii naszego kraju jest „Kamienie na szaniec”. Trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy są harcerzami, maturzystami, myślącymi o przyszłości. Nagle plany i marzenia przerywa wojna. Chłopców zastaje wrzesień 1939 roku i młodzi licealiści muszą nagle szybko dorosnąć. Młodzi warszawiacy stają się żołnierzami. Walczą z całych sił o Ojczyznę i lepszą przyszłość. „Kamienie na szaniec” to podobnie jak „Miasto 44” lekcja przyjaźni, oddania ojczyźnie, miłości i poświęcenia.

W 2014 roku czeka nas także wiele filmów zagranicznych, które warto obejrzeć. 25 lipca czeka nas premiera przygodowego filmu „Herkules”. Herkules syn Zeusa po wykonaniu dwunastu ciężkich prac i utracie rodziny, poświęca się krwawym i niebezpiecznym bitwom. Zobacz świat sprzed czternastu tysięcy lat temu.

25 kwietnia 2014 roku będzie miała miejsce premiera francusko- Kanadyjskiego filmu po tytułem „Najlepszy z najlepszych. Niedaleka przyszłość. Tajny agent policji Damien ma tylko dwadzieścia cztery godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Film trzyma w napięciu i jeśli lubisz kryminalne filmy akcji, to nie możesz go przegapić.

27 czerwca 2014 roku będzie miała miejsce kolejna już część amerykańskiego filmu „Transformers”. Akcja nowej części filmu „Transformers: Wiek zagłady” rozpoczyna się kiedy autoboty i decepticony praktycznie zniknęły z naszej planety. Jednak pamięć o nich pozostała i kusi naukowców i twórców. Grupa naukowców chce uzyskać z Transformersów jak najwięcej wiedzy technologicznej. Jeśli jesteś fanem poprzednich części i ta z pewnością cię nie zawiedzie.

Wykapany ojciec

Na poprawę humoru warto zobaczyć „Wykapany ojciec”. Na świecie film miał premierę w 2013 roku, ale w Polskich kinach pojawił się dopiero w 2014 roku. Jest to opowieść o Dave’ie Wozniak’u, który 20 lat temu zarabiał jako dawca banku nasienia. Nagle zaskakuje go wiadomość, że jest ojcem 533 dorosłych już dzieci, z których 142 złożyło pozew o ujawnienie tożsamości ojca. Ubawisz się do łez. Doskonała, zabawna historia o beztroskim facecie, który musi szybko dojrzeć i spoważnieć.

W 2014 roku znajdzie się coś także dla fanów amerykańskich thrillerów. „Niezgodna” to historia tocząca się w metropolii wzniesionej na ruinach Chicago. Budowane jest tam idealne społeczeństwo. Jest to tworzone na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść specyficzny test predyspozycji, który określi jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli któryś z młodych ludzi nie posiada żadnej z pięciu cech, klasyfikujących go do określonej grupy, będzie zmuszony żyć na marginesie, a jeżeli ma więcej niż jedną z kluczowych cech, musi zostać wyeliminowany. Młoda Beatrice buntuje się selekcji i udaje jej się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie systemowi. Film „Niezgodna” trzyma w napięciu do ostatniej minuty i jest doskonałą propozycją dla wielbicieli tego typu kina.
28 marca w Polsce i na świecie miał premierę film inspirowany na biblijnej historii- „Noe: Wybrany przez Boga”. Jest to opowieść o człowieku, dobru, złu i miłości. W postać Noe wcielił się Russell Crowe.

30 maja 2014 będziemy mieć okazję zobaczyć kolejną świetną propozycję kinową. Na ekrany tego dnia trafi film „Czarownica”. Jest to film zrealizowany z ogromnym rozmachem i z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej. Film ten został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej “Śpiącej królewny” – Diaboliną. Czarownica grana przez Angelinę Jolie była kiedyś piękną i bardzo dobrą i uczynną dziewczyną. Jej beztroską i pełną radości i swobody młodość przerwała bezlitosna wojna, podczas której bohaterka z pełnym poświęceniem broniła swojej ojczyzny. Zdrada, której niestety zmuszona była doświadczyć, zmieniła ją. Na koniec omawiania propozycji filmowych 2014 roku czas na coś dla całej rodziny. Dzieci też mają co oglądać w kinach w tym roku. „Skubani” to opowieść o Jake’u i Reggie, którzy pochodzą z zupełnie odmiennych środowisk. Jeden z nich jest indykiem z wyższych sfer, a drugi ze zwykłego kurnika. W pewnym momencie muszą oni przezwyciężyć dzielące ich różnice i połączyć siły. „Skubani” to świetna propozycja dla całej rodziny na niedzielne wspólne, pełne śmiechu popołudnie.

Inną tego typu propozycją jest- „Jak wytresować smoka 2”. Film jest kontynuacją wielkiego przeboju kina animowanego, w której poznamy dalsze losy młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka. Jego premiera czeka nas już 2 czerwca 2014 roku.

W 2014 każdy kinomaniak znajdzie coś dla siebie. Fani polskiego kina, komedii romantycznych i mocniejszych wrażeń. Nie zabraknie w kinie filmie 2014 roku miłości, przyjaźni, walki i poświęcenia. 2014 rok, to cudowny rok dla kina zarówno polskiego jak i zagranicznego. Wiele ciekawych propozycji dla dorosłych i dla dzieci.