Hotele w Polsce

Novotel Poznań Centrum

Novotel jest największym hotelem w Poznaniu. Budynek w którym znajduje się ekskluzywny hotel znajduje się na Placu Andersa w Poznaniu. Nie sposób przeoczyć tego budynku. Jest to ogromny wieżowiec w którym znajduje się hotel Novotel. Obiekt ten został zbudowany w 1975 roku. Podczas budowy zastosowano technologię wielkiej płyty winogradzkiej. Projektantem tego budynku jest Jerzy Liśniewicz. Budynek posiada dwadzieścia jeden kondygnacji. Szesnaście kondygnacji przeznaczonych jest do użytku gości hotelu Novotel. Obecnie w hotelu możemy wyróżnić czterysta osiemdziesiąt pokoi hotelowych. Ponadto w budynku znajduje się piętnaście apartamentowców oraz pokoje, które są specjalnie przystosowane do użytku osób niepełnosprawnych. Te statystyki pokazują, że hotel Novotel jest jednym z największych hoteli w Polsce. Nie tylko w Poznaniu. Ogromna ilość pomieszczeń oraz możliwość pomieszczenia blisko tysiąca klientów w zupełności wystarcza, by można było nazwać ten hotel jednym z największych hoteli w Polsce.

Hotel Polonez

Hotel Polonez zlokalizowany jest przy ulicy alei Niepodległości w Poznaniu. Hotel ten został zbudowany w 1972 roku. Warto tutaj nadmienić, że budowa tego obiektu trwała zaledwie dwadzieścia miesięcy. Podczas budowy stosowano technologię wielkiej płyty winogradzkiej. Z tej technologii korzystano również podczas budowy innego hotelu w Poznaniu. Mowa tutaj oczywiście o obiekcie Novotel. Podobnie jak hotel Novotel, poznański Polonez budowany był na podstawie projektu, który został przygotowany przez Jerzego Liśniewicza. W momencie powstania hotel Polonez liczył czternaście kondygnacji. Zajmował powierzchnię dziewięćdziesięciu dziwieniu tysięcy pięciuset metrów kwadratowych. Byłą to ogromna powierzchnia. Dzięki temu hotel ten został dołączony do grona największych hoteli w Polsce. Mimo to, nie jest to największy obiekt w Poznaniu. Największy hotel w tym mieście znajduje się na placu Andersa. Mowa oczywiście o konstrukcji Novotel. Hotel Polonez może pomieścić ponad sześciuset gości. Jest to pokaźna liczba.

Hotel Europejski znajduje się w stolicy Polski. Mowa tutaj oczywiście o mieście Warszawa. Hotel ten został zbudowany na przełomie lat pięćdziesiątych oraz osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku, Jest to zatem jeden z najstarszych oraz najbardziej ekskluzywnych hoteli w Polsce. Budowa tego obiektu rozpoczęła się w 1855 roku. Zakończona została dopiero w 1878 roku. Warto dodać, że hotel powstał dzięki planom Henryka oraz Leandra Marconich. Niestety obecnie hotel nie jest czynny. Władze miasta oraz właściciele zapewniają szybki remont, który ma na celu przywrócenie dawnej świetności oraz ekskluzywności obiektu. Jednak mieszkańcy oraz turyści nadal nie mogą się doczekać nawet rozpoczęcia remontu. Jedynie nieliczne powierzchnie budynku są wynajmowane jak biura dla prywatnych przedsiębiorców. Niegdyś w czasach świetności hotelu, organizowane w nim były huczne bankiety oraz bale sylwestrowe, które znane były w całej Polsce. To podkreśla fakt, że Hotel Europejski jest znanym obiektem, który obecnie stracił na swojej świetności.

Historia Hotelu Europejskiego

Każdy hotel w Polsce, który zbudowany został w dziewiętnastym wieku posiada swoją historię, która obfituje w nieoczekiwane wydarzenia oraz zwroty akcji. Podobnie jest również z Hotelem Europejskim, który znajduje się w Warszawie. Budowa Hotelu Europejskiego zakończona została w 1857 roku. Huczne otwarcie miało miejsce już w styczniu. Niestety podczas wojny hotel znacznie ucierpiał. Został on praktycznie doszczętnie zniszczony. To skłoniło władze do podjęcia się decyzji dotyczącej remontu obiektu, który niegdyś tętnił życiem oraz był swoistym centrum Warszawy. Niestety po odbudowie zamiast hotelu, na początku została uruchomiona restauracja. Jednak należy dodać, że wyremontowane zostało jedynie kilka pomieszczeń. Po otwarciu restauracji rozpoczęto generalny remont pozostałych pomieszczeń hotelu. Po drugiej wojnie światowej obiekt ten był wykorzystywany w celach wojskowych. Po generalnym remoncie Hotel Europejski został otwarty dopiero w 1962 roku. Jednak w 2005 roku został on zamknięty. Mieszkańcy oraz turyści liczą na to, że niedługo zostanie on otwarty.

Noclegi w przecenie.

Wybierając noclegi zawsze warto jest szukać stron z rankingami hoteli i rekomendacjami. Hotele z listy Lonely Planet są często oblegane i trudno jest znaleźć w nich miejsca. Zazwyczaj w okolicy możemy znaleźć konkurencyjne hoteliki na dorobku, które często się starają o nasze pieniądze i wtedy możemy znaleźć coś w sam raz dla siebie. Musimy też obskoczyć kilka ulic wokół „backpackers’ area” aby znaleźć odpowiednią okazję. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na hotele i noclegi z sekcji „midrange”, które w kacie desperacji oferują nawet 60% zniżki. Wtedy możemy za naprawdę niską cenę uporać się z miejscem do nocowania, co jest na pewno bardzo wygodne. Prawie wszyscy podróżujący raz na jaki czas wybierają droższe miejsca, które pozwolą domycie się, odpoczynek oraz łyknięcie cywilizacji, co jest na pewno bardzo przyjemne podczas ciężkiej podróży. Jednak w tego rodzaju wypadach przeważają noclegi tanie, które są dla nas nastawione raczej na jak najmniejszy koszt podróży. Trzeba sobie zdawać z tego sprawę i mieć tego pełną odpowiedzialność, bo jest to na pewno niezwykle ważne i bardzo przydatne podczas podróżowania. Oczywiście nie wszyscy mają o tym pojęcie i często zdarza się przepłacać podczas podróży, co na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem.